Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zdeBechyne 2016

Otevřeli jsme další lezeckou blast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde


IN TIME

FOTOGALERIE Z AKCÍ 321OUTDOOR » Grossglockner - Stüdlgrat 2012
Grossglockner - Stüdlgrat

Na začátku července jsme se rozhodli oslavit výročí příchodu věrozvěstů Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu a výročí upálení mistra Jana Husa roku 1415 ve švýcarské Kostnici zcela logicky výstupem na rakouský Grossglockner. Zvolili jsme oblíbenou lezeckou cestu Stüdlgrat jižním hřebenem. Ve středu odpoledne jsme vyrazili z Tábora a přes Linz, Salzburg, Bischofshofen, Mittersil a Kals jsme dojeli na parkoviště nad chatou Lücknerhaus. Ve čtvrtek jsme vyrazili podél potoka k chatě Lücknerhütte a dál až na chatu Stüdlhütte. Po krátkém aklimatizačním výstupu normálkou k ledovcovému poli do výšky cca 2.900 m a dlouhém posezení u Leberknödelsuppe a Weizen Beer jsme šli brzy spát. Na vývěsce předpovědi je na další den dopoledne sluníčko a odpoledne mráček a nějaká žlutá klikatá čárka..

V pátek ráno budíček v 5:30 a po snídani vyrážíme jako předposlední družstvo k nástupu. Na začátku hřebene předbíháme ještě českou smíšenou dvojici a při průběžném jištění poměrně rychle stoupáme vzhůru. Dopolední předpověď se plní - je krásně. Cesta ubíhá, orientace je snadná, Lukáš většinou vede. Na Frühstickplatte jsme včas, jdeme dál. Ve třech čtvrtinách výstupu se zatáhne a začíná foukat silný nárazový vítr. Začíná se plnit druhá část předpovědi - v dálce táhle hřmí. Když mezi skalními věžemi v závěru hřebene vykoukne pozlacený vrcholový kříž, málem ho v mracích přehlédneme. Na vrcholu vodorovně sněží, rychlé společné foto, letmý dotek nejvýše položeného hromosvodu v Rakousku a už v podřepu prcháme směr sestup. Orinetační ocelové tyče zlověstně bzučí, přestanou jen na chvilku, když někde na hřebeni práskne.. a za pár vteřin zase nasávaji elektřinu, které je všude plno. Překonáme sedýlko nad Pallavicinim a v uctivé vzdálenosti od ferraty se plazíme po zasněženém hřebeni a vyhlížíme sestupový svah. Bouřka nám stihne zasáhnout jenom dva ze tří členů a už nacházíme slaňovací oka. Tři slanění a už sbíháme normálkou na plochý hřeben vedoucí k chatě Erzherzog Johann Hütte. Vstupem do chaty způsobíme mírné pozdvižení, krásná horolezkyně zůstane nerozhodně stát s helmou a sedákem v rukách a prohlásí - "Tak radši ještě počkáme..".

Za půl hodiny už dole na ledovci litujeme, že jsme se s ní nevyfotili a přijímáme nabídku bodrých Moraváků na okoštování jejich domácí.. Na chatě Stüdlhütte rychle přebalíme a už kličkujeme zástupem Rakušáků po sestupových loukách na parkoviště. Domů přijíždíme těsně po půlnoci a máme před sebou volný víkend!!

Lezci: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda, Ondřej Král

Fotografie: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda


Nad parkovištěm První zóna Udolí pod námi Mužik, v pozadí chata Stüdlhütte Vycházíme, svítí měsíc Po ledovci jdeme k nástupu Nabíráme výšku Ondra leze Kluci na Frühstückplatte Sluníčko už má sílu Na jihu se sbírají mračna Ondra v expozici Pohoda ve stěně Lukáš je nerad druhej Většina hřebene je za námi Ještě máme nad hlavou modro A už se to žene Lukáš na prvním Kříž už vykukuje Společná v předposlední délce Ještě lezení Kolem hřebene už to popraskává Poslední délka Ještě kousek Vrchol Sněží Ondra slaňuje do sedla Vóóólnýýýýýýý!!!!!! V sestupu předbíháme zmrzlou skupinku Směr je jasný - dolů! Ozajstný alpinismus Červenec v horách Náš kopec ještě na chvíli vykoukne BD, Petzl a Arcterix pod hřebenem Stüdlgrat Sestupujeme Marmota Marmota Lesklé břidlicové plotny Horská pěšina Velký zvoník v mracích Mini-Kals