Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zdeBechyne 2016

Otevřeli jsme další lezeckou blast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde


IN TIME

FOTOGALERIE Z AKCÍ 321OUTDOOR » Klettersteig IRG + skialp 2013
Klettersteig IRG na skialpech

Na konci dubna jsme si zajeli pod jižní stěnu Dachsteinu a přelezli ferratu IRG i se skialpama na zádech. Jak jsme se všichni tři shodli - poprvé a naposledy...

Po příjezdu na prázdné parkoviště (byla totiž odstávka lanovek a kromě dvou žlutých kabinek bylo na parkovišti jedno auto..) se rychle přebalíme a vyrážíme v rostoucím horku vpravo od jižní stěny směrem ferrata IRG. Po půlhodince stoupání se na chvíli dostáváme do stínu pod Hoher Gamsfeld Spitze. Kolem nás po ještě poměrně tuhém firnu projíždí šusem dva skialpinisti, to je kolem deváté hodiny, pak už nepotkáme za celý den nikoho. Výstupem zářezem Edelgriess a následným traverzem se dostáváme k nástupu Klettersteigu IRG. Lyže s pásy putují na batoh, probíhá obměna tělních tekutin, nacvakáváme se karabinami typu K na ocelové lano a nabíráme první strmé metry. Je poledne, vedro se stupňuje, skála skoro pálí, batoh se zařezává do ramen a Vibram na skeletech se učí spolupracovat s kramlemi a železnými stupy. I přes průběžné focení a pózování postupujeme docela rychle, shybujeme, traverzujeme a znovu shybujeme, vzpomínáme, jak se nám ferrata šla s malou ledvinkou, kde bylo pití a větrovka.. a nadáváme, kdykoliv se spice lyží seknou o převis a odstrčí nás od stěny.

V půl druhé dolézáme na hřeben a s uspokojením pozorujeme lano, mizící pod neporušenou převějí, což naznačuje, že jsme tady letos jako první.. nebo aspoň od posledního sněžení. Zatahuje se a my přelézáme hřeben a přes vrchol Koppenkarsteinu pokračujeme směrem na západ.

Po překonání vzdušné lanové lávky nacházíme po malém bloudění sestupovku a podél tyčí a nataženého lana se dostáváme zpátky nad kotel Edelgriess. Následuje pohodový sjezd zpátky k prázdnému parkovišti. Malá svačinka a jedeme domů.

Účastníci: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda, Ondřej Král

Fotografie: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda


Zabíráme většinu prázdného parkoviště.. papparazzi mají žně! Vyrážíme slunci vstříc Kličkujeme mezi kamením - zatím ve stínu Panorama za námi, jižní stěna Koppenkarsteinu před námi Jíme čerstvý salát a pokračujeme dál Míjíme poslední stín a překračujeme malé laviniště Začíná být horko.. Přímo vedro.. V závěru údolí malý odpočinek Liduprázdno Můžeme vyrazit Traverzujeme lavinézní svážky Občas to trochu ujede.. A už jsme u nástupu První metry jsou v pohodě Vibram drží, ruce taky Nabíráme výšku Občas je zdola slyšet, jak lyže škrtnou o skálu Společná Expozice je úžasná Počasí super Pózujeme.. ..a pózujeme.. ..a pózujeme.. A už jsme na hřebeni Lukášova panenská převěj Okno Po prázdném ledovci směšně bloudí rolbička Lano je někdy tam Vrchol Koppenkarsteinu Na lávce - vpravo dole je vidět objížďka Zase pózujeme Kvůli focení jsme minuli sestupovku Naštěstí ji Lukáš objevil.. Vracíme se zpátky na Edelgriess Fixní lano oceňujeme Teď se svezeme Místy hledáme stopu Poslední pohledy Slunko zrovna zapadlo.. tak zase někdy!