Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zdeBechyne 2016

Otevřeli jsme další lezeckou blast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde


IN TIME

FOTOGALERIE Z AKCÍ 321OUTDOOR »

Via Ferrata - Lano ze Sněžky.. vlastně z bizoní ohrady Via Ferrata - Jedno lano váží přesně metrák Via Ferrata - Naloženo Via Ferrata - Vrtání dvanáctkou je pohoda Via Ferrata - Pohled na nástup Via Ferrata - Spouštíme lano do stěny Via Ferrata - Vrtáme... Via Ferrata - ..a vrtáme.. Via Ferrata - ..a vrtáme.. Via Ferrata - ..a vrtáme.. Via Ferrata - ..a vrtáme.. Via Ferrata - ..a stahujeme lano. Via Ferrata - Jak dál? Via Ferrata - Tudy ne.. Via Ferrata - Po šichtě Via Ferrata - Další den Via Ferrata - Tlakový výplach děr před zalepováním Via Ferrata - V prvním výšvihu Via Ferrata - Vrtáme... Via Ferrata - Jistící lano se plete kde nemá Via Ferrata - Očistit a vypláchnout ... Via Ferrata - ...a ještě vrtáme Via Ferrata - První lanová svorka Via Ferrata - Začíná to dostávat podobu Via Ferrata - Lepíme další kotvy Via Ferrata - Na hranu musí přijít dlouhá Via Ferrata - Oni dva Via Ferrata - My dva Via Ferrata - Nad vrcholovým pilířkem Via Ferrata - Plastové koncovky zatavujeme už potmě Via Ferrata - Noční řezání je efektní Via Ferrata - Spojky jsou luxusní Via Ferrata - Došponování hodinu před otevřením Via Ferrata - Poslední kontrola Via Ferrata - Ometáme stupy Via Ferrata - Osazujeme cedulky.. Via Ferrata - A už se hrnou zástupy Via Ferrata - Hoší než v Rakousku.. Via Ferrata - Horší než v Itálii.. Via Ferrata - Kolik se jich tam může vejít? Via Ferrata - Spolu Via Ferrata - Závěrečné žebříky Via Ferrata - Pohled z půlky stěny Via Ferrata - Je to radost Via Ferrata - Dětem se na ferratě líbí a to je hlavní! Via Ferrata - První jarní přelez 2012 Via Ferrata - Na výšvihu Via Ferrata - V traverzu Via Ferrata - Na hraně Via Ferrata - Paráda, táto!

Via ferrata v Táboře

V průběhu září a října 2011 byla v údolí řeky Lužnice u Tábora skupinou 321outdoor vystrojena první zajištěná cesta - via ferrata v České republice. Po hraně nejvyšší lomové stěny mimo linie stávajících lezeckých cest byla vytýčena a následně po radikálním vyčištění navrtána a osazena 90 metrů dlouhá trasa. Jistící ocelové lano o průměru 24 mm, původně z lanovky na Sněžku, které později sloužilo jako ohrada pro bizony na Šumavě,  je uchyceno na třiceti lepených roxorových kotvách. Převýšení ferraty je cca 35 metrů. K zajištění nováčků a dětí jsou po cestě čtyři dobírací stanoviště. Trasa zahrnuje i 9 metrů strmých ocelových žebříků. Sestupová trasa, vedoucí zpět k nástupu, je pro zvýšení bezpečnosti zajištěna polyamidovým lanem s uzly.

Parkování je možné vpravo vedle asfaltové cesty směrem k restauraci Harachovka - po proudu od nástupu na ferratu cca 80 m.

MAPA:

Mapa via ferrata

Souřadnice nástupu : N 49° 24' 46.34", E 14° 38' 48.37"

Pro podrobnou navigaci v místě, pro doplňující informace o podmínkách na ferratě a o počasí, v nutném případě i  pro zapůjčení vybavení nebo asistenci horského průvodce tel: 603 288 230.

 

Tvůrci: Vladislav Hrouda, Jiří Rybák, Lukáš Kovanda

Fotografie: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda