Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zdeBechyne 2016

Otevřeli jsme další lezeckou blast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde


IN TIME

FOTOGALERIE Z AKCÍ 321OUTDOOR » Nová lezecká oblast - Bechyně
Nová lezecká oblast - Bechyně pravý břeh

Na pravém břehu řeky Lužnice, asi 1,5 km po proudu od mostu v Bechyni-Zářečí vznikla v letech 2012 a 2013 nová lezecká oblast.

CHARAKTERISTIKA:

Materiál: Ortorula - metamorfovaná hornina

Typ cest: Převládají silové převislé linie po malých ostrých chytech, ale jsou zde i technické položené plotny a stropové linie vyžadující zkušenosti s technickým lezením.

Počet cest: 25

Výška skal: cca 14 - 20 m

Obtížnost: V oblasti jsou spíše obtížné cesty, nejčastější klasifikace je 7 UIAA, najdou se ale i lehčí linie pro méně zdatné lezce. Podrobné informace viz nákresy a popisky.

Potřebné vybavení: Všechny cesty jsou zajištěné lepenými borháky. Není třeba přidávat vlastní jištění, stačí 7 expresek, jednoduché lano 40 m, 3 dlouhé ploché smyčky, helma + sedák + lezečky + Mg.

Přístup: Pěšky, na kole nebo na koloběžce od mostu v obci Bechyně-Zářečí (P1). Skály jsou v blízkosti lávky nad řekou. Druhá možnost je odbočit ze silnice č. 122 před Židovou strouhou a zaparkovat vedle příjezdové cesty k tábořišti Jiskra (P2). Odtud na lodi přímo pod skály na protějším břehu. Loď je zamčená, před použitím je třeba volat m: 603 288 230.

Mapka skály Bechyně

UPOZORNĚNÍ: I když se celkově jedná o oblast s velmi dobrou kvalitou skály, místy se vyskytují lámavé partie. Oblast je to nová, neolezená, použití přilby se doporučuje!!

 

FOTOGALERIE - vznik cest a následné otevření oblasti


Hromada práce... Osazování Lukáš kácí Radek přelézá projekt Visíme Lukáš kartáčuje Názvy cest sedí! Vrtáme štandy Ráďa dělá cesty odspodu.. Vláďa skobuje První RP přelezy Honza na prvním Ondra v plotně Ctirad nad řekou 321 Honza Výlez z Max Pain Vláďa v cestě 22 Raduška nad lávkou Kluky to baví u ohně Holky to baví u jídla Elinku to baví u mámy Lukášek se má nejlíp Monika s Radkou na štandu Bechyňský varan