RYCHLÝ KONTAKT:

603 288 230


Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zde

 Bechyne 2016

 

Otevřeli jsme další lezeckou oblast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde

 


  1. Úvod
  2. FOTOGALERIE 321 »
  3. Klettersteig IRG + skialp 2013
Klettersteig IRG na skialpech

Na konci dubna jsme si zajeli pod jižní stěnu Dachsteinu a přelezli ferratu IRG i se skialpama na zádech. Jak jsme se všichni tři shodli - poprvé a naposledy...

Po příjezdu na prázdné parkoviště (byla totiž odstávka lanovek a kromě dvou žlutých kabinek bylo na parkovišti jedno auto..) se rychle přebalíme a vyrážíme v rostoucím horku vpravo od jižní stěny směrem ferrata IRG. Po půlhodince stoupání se na chvíli dostáváme do stínu pod Hoher Gamsfeld Spitze. Kolem nás po ještě poměrně tuhém firnu projíždí šusem dva skialpinisti, to je kolem deváté hodiny, pak už nepotkáme za celý den nikoho. Výstupem zářezem Edelgriess a následným traverzem se dostáváme k nástupu Klettersteigu IRG. Lyže s pásy putují na batoh, probíhá obměna tělních tekutin, nacvakáváme se karabinami typu K na ocelové lano a nabíráme první strmé metry. Je poledne, vedro se stupňuje, skála skoro pálí, batoh se zařezává do ramen a Vibram na skeletech se učí spolupracovat s kramlemi a železnými stupy. I přes průběžné focení a pózování postupujeme docela rychle, shybujeme, traverzujeme a znovu shybujeme, vzpomínáme, jak se nám ferrata šla s malou ledvinkou, kde bylo pití a větrovka.. a nadáváme, kdykoliv se spice lyží seknou o převis a odstrčí nás od stěny.

V půl druhé dolézáme na hřeben a s uspokojením pozorujeme lano, mizící pod neporušenou převějí, což naznačuje, že jsme tady letos jako první.. nebo aspoň od posledního sněžení. Zatahuje se a my přelézáme hřeben a přes vrchol Koppenkarsteinu pokračujeme směrem na západ.

Po překonání vzdušné lanové lávky nacházíme po malém bloudění sestupovku a podél tyčí a nataženého lana se dostáváme zpátky nad kotel Edelgriess. Následuje pohodový sjezd zpátky k prázdnému parkovišti. Malá svačinka a jedeme domů.

Účastníci: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda, Ondřej Král

Fotografie: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda

Zabíráme většinu prázdného parkoviště.. papparazzi mají žně!Vyrážíme slunci vstřícKličkujeme mezi kamením - zatím ve stínuPanorama za námi, jižní stěna Koppenkarsteinu před námiJíme čerstvý salát a pokračujeme dálMíjíme poslední stín a překračujeme malé laviništěZačíná být horko..Přímo vedro..V závěru údolí malý odpočinekLiduprázdnoMůžeme vyrazitTraverzujeme lavinézní svážkyObčas to trochu ujede..A už jsme u nástupuPrvní metry jsou v pohoděVibram drží, ruce takyNabíráme výškuObčas je zdola slyšet, jak lyže škrtnou o skáluSpolečnáExpozice je úžasnáPočasí superPózujeme....a pózujeme....a pózujeme..A už jsme na hřebeniLukášova panenská převějOknoPo prázdném ledovci směšně bloudí rolbičkaLano je někdy tamVrchol KoppenkarsteinuNa lávce - vpravo dole je vidět objížďkaZase pózujemeKvůli focení jsme minuli sestupovkuNaštěstí ji Lukáš objevil..Vracíme se zpátky na EdelgriessFixní lano oceňujemeTeď se svezemeMísty hledáme stopuPoslední pohledySlunko zrovna zapadlo.. tak zase někdy!

    

 

Kontaktní údaje

Mgr. Jiří Rybák - 321outdoor

Laudova 1227/9

390 01 Tábor

mobil: +420 603 288 230

email: 321outdoor@seznam.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz