RYCHLÝ KONTAKT:

603 288 230


Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zde

 Bechyne 2016

 

Otevřeli jsme další lezeckou oblast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde

 


Jickovice jinak

Ano, rádi chodíme po horách, rádi lezeme na skály, rádi stoupáme nebo se kloužeme po sněhu a rádi osekáváme ledopády. Ale všechny tyto bohulibé činnosti se mohou odehrávat jen na omezené ploše.

Proto jsme se rozhodli zpřístupnit si zbývajících 70% povrchu planety. Pořídili jsme si seakayaky!

První projížďku jsme uskutečnili na Vltavě, na Orlické přehradní nádrži. Dojeli jsme autem do Podolska, navlékli se do neoprenů, zkontrolovali kompletnost náhradní sady oblečení, nastrkali mobily do igelitových sáčků a krátce se pomodlili. Už za tmy jsme spustili lodě na vodu a nasoukali se do kokpitu. Vratké úzké plavidlo s hromadou táhel a šňůr, nefunkčním kormidlem, nepohodlnou sedačkou a překážejícími nožními opěrami nás mírně znervóznilo.

Naštěstí během čtvrt hodiny jsme pochopili, jak to výrobce myslel a už jsme jen žasli nad stabilitou lodi, lehkostí uvládání, úžasným pohodlím a obratností při manévrování. Nejvíce nás ale ohromila rychlost, jakou loď vyvine po několika záběrech pádlem. A tak jsem se další hodinu klouzali nesmírným nočním tichem, proplouvali povalující se mlhou a obdivovali tmavou siluetu mostu a zářící hvězdy, zrcadlící se na hladině.

Jako staří ostřílení expediční seakajakáři jsme vyrazili následující sobotu na pořádnou tůru. Dojedeme od Podolského mostu na Jickovice a zpátky. Na mapě je to kousek, v zimě jsme to způlky ujeli na bruslích, žádný problém. Stavili jsme se na oběd, nahřáli záda u krbu a nedočkavě vyrazili.

Výsledek: šest hodin v lodi, 32 ujetých kilometrů, odhadem 18 tisíc záběrů pádlem.. každej.

Foto: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda

Trasa Orlík

StartujemeNaše nové kráskyTakhle nás teď vidí obyvatelé soušeLukáš pózujeDálky lákajíTakhle teď my vidíme světLukáš ve vlnáchŽelezniční most na trati Tábor-PísekStromy v podzimním hávu se shlížejí v hladině Lukáš vedeProzkoumáváme zátočinyA fotíme..A pózujeme..Připadáme si jako v KanaděPřestávka na jídloRovnáme nohy a výstrojObdivujeme podzimní motivyPahýly stromů působí trochu strašidelněZvíkovský Vltavský mostHrad ZvíkovRomantický podvečer s hrademJeptiška - jsme u cíle! ..vlastně v polovině..SpoluNaše špice

    

 

Kontaktní údaje

Mgr. Jiří Rybák - 321outdoor

Laudova 1227/9

390 01 Tábor

mobil: +420 603 288 230

email: 321outdoor@seznam.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz