RYCHLÝ KONTAKT:

603 288 230


Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zde

 Bechyne 2016

 

Otevřeli jsme další lezeckou oblast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde

 


  1. Úvod
  2. FOTOGALERIE 321 »
Via Ferrata - Lano ze Sněžky.. vlastně z bizoní ohradyVia Ferrata - Jedno lano váží přesně metrákVia Ferrata - NaloženoVia Ferrata - Vrtání dvanáctkou je pohodaVia Ferrata - Pohled na nástupVia Ferrata - Spouštíme lano do stěnyVia Ferrata - Vrtáme...Via Ferrata - ..a vrtáme..Via Ferrata - ..a vrtáme..Via Ferrata - ..a vrtáme..Via Ferrata - ..a vrtáme..Via Ferrata - ..a stahujeme lano.Via Ferrata - Jak dál?Via Ferrata - Tudy ne..Via Ferrata - Po šichtěVia Ferrata - Další denVia Ferrata - Tlakový výplach děr před zalepovánímVia Ferrata - V prvním výšvihuVia Ferrata - Vrtáme...Via Ferrata - Jistící lano se plete kde nemáVia Ferrata - Očistit a vypláchnout ...Via Ferrata - ...a ještě vrtámeVia Ferrata - První lanová svorkaVia Ferrata - Začíná to dostávat podobuVia Ferrata - Lepíme další kotvyVia Ferrata - Na hranu musí přijít dlouháVia Ferrata - Oni dvaVia Ferrata - My dvaVia Ferrata - Nad vrcholovým pilířkemVia Ferrata - Plastové koncovky zatavujeme už potměVia Ferrata - Noční řezání je efektníVia Ferrata - Spojky jsou luxusníVia Ferrata - Došponování hodinu před otevřenímVia Ferrata - Poslední kontrolaVia Ferrata - Ometáme stupyVia Ferrata - Osazujeme cedulky..Via Ferrata - A už se hrnou zástupyVia Ferrata - Hoší než v Rakousku..Via Ferrata - Horší než v Itálii..Via Ferrata - Kolik se jich tam může vejít?Via Ferrata - SpoluVia Ferrata - Závěrečné žebříkyVia Ferrata - Pohled z půlky stěnyVia Ferrata - Je to radostVia Ferrata - Dětem se na ferratě líbí a to je hlavní!Via Ferrata - První jarní přelez 2012Via Ferrata - Na výšvihuVia Ferrata - V traverzuVia Ferrata - Na hraněVia Ferrata - Paráda, táto!
Via ferrata v Táboře

V průběhu září a října 2011 byla v údolí řeky Lužnice u Tábora skupinou 321outdoor vystrojena první zajištěná cesta - via ferrata v České republice. Po hraně nejvyšší lomové stěny mimo linie stávajících lezeckých cest byla vytýčena a následně po radikálním vyčištění navrtána a osazena 90 metrů dlouhá trasa. Jistící ocelové lano o průměru 24 mm, původně z lanovky na Sněžku, které později sloužilo jako ohrada pro bizony na Šumavě,  je uchyceno na třiceti lepených roxorových kotvách. Převýšení ferraty je cca 35 metrů. K zajištění nováčků a dětí jsou po cestě čtyři dobírací stanoviště. Trasa zahrnuje i 9 metrů strmých ocelových žebříků. Sestupová trasa, vedoucí zpět k nástupu, je pro zvýšení bezpečnosti zajištěna polyamidovým lanem s uzly.

Parkování je možné vpravo vedle asfaltové cesty směrem k restauraci Harachovka - po proudu od nástupu na ferratu cca 80 m.

MAPA:

Mapa via ferrata

Souřadnice nástupu : N 49° 24' 46.34", E 14° 38' 48.37"

Pro podrobnou navigaci v místě, pro doplňující informace o podmínkách na ferratě a o počasí, v nutném případě i  pro zapůjčení vybavení nebo asistenci horského průvodce tel: 603 288 230.

 

Tvůrci: Vladislav Hrouda, Jiří Rybák, Lukáš Kovanda

Fotografie: Jiří Rybák, Lukáš Kovanda

    

 

Kontaktní údaje

Mgr. Jiří Rybák - 321outdoor

Laudova 1227/9

390 01 Tábor

mobil: +420 603 288 230

email: 321outdoor@seznam.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz