RYCHLÝ KONTAKT:

603 288 230


Seakayak

Seakayaking na Vltavě.

Fotogalerie zdeFerrata Bechyně

Otevřeli jsme via ferratu v Bechyni.

Fotogalerie zdeKrippenstein s Martou

Z Krippensteinu k jižní stěně Dachsteinu a freeridem zpět.Festival Harrachovka

V sobotu 7. května jsme uspořádali tradiční lezení pro veřejnost.

Informace z předchozích akcí zde

 Bechyne 2016

 

Otevřeli jsme další lezeckou oblast u Bechyně

Článek a průvodce zdeTestování CT

Testovali jsme na Slovensku vybavení Climbing Technology, které nově nabízíme.

Odkaz na stránky výrobce zde

 


  1. Úvod
  2. FOTOGALERIE 321 »
  3. Nová lezecká oblast - Bechyně
Nová lezecká oblast - Bechyně pravý břeh

Na pravém břehu řeky Lužnice, asi 1,5 km po proudu od mostu v Bechyni-Zářečí vznikla v letech 2012 a 2013 nová lezecká oblast.

CHARAKTERISTIKA:

Materiál: Ortorula - metamorfovaná hornina

Typ cest: Převládají silové převislé linie po malých ostrých chytech, ale jsou zde i technické položené plotny a stropové linie vyžadující zkušenosti s technickým lezením.

Počet cest: 25

Výška skal: cca 14 - 20 m

Obtížnost: V oblasti jsou spíše obtížné cesty, nejčastější klasifikace je 7 UIAA, najdou se ale i lehčí linie pro méně zdatné lezce. Podrobné informace viz nákresy a popisky.

Potřebné vybavení: Všechny cesty jsou zajištěné lepenými borháky. Není třeba přidávat vlastní jištění, stačí 7 expresek, jednoduché lano 40 m, 3 dlouhé ploché smyčky, helma + sedák + lezečky + Mg.

Přístup: Pěšky, na kole nebo na koloběžce od mostu v obci Bechyně-Zářečí (P1). Skály jsou v blízkosti lávky nad řekou. Druhá možnost je odbočit ze silnice č. 122 před Židovou strouhou a zaparkovat vedle příjezdové cesty k tábořišti Jiskra (P2). Odtud na lodi přímo pod skály na protějším břehu. Loď je zamčená, před použitím je třeba volat m: 603 288 230.

Mapka skály Bechyně

UPOZORNĚNÍ: I když se celkově jedná o oblast s velmi dobrou kvalitou skály, místy se vyskytují lámavé partie. Oblast je to nová, neolezená, použití přilby se doporučuje!!

 

FOTOGALERIE - vznik cest a následné otevření oblasti

Hromada práce...OsazováníLukáš kácíRadek přelézá projektVisímeLukáš kartáčujeNázvy cest sedí!Vrtáme štandyRáďa dělá cesty odspodu..Vláďa skobujeVláďa skobujePrvní RP přelezyHonza na prvnímOndra v plotněCtirad nad řekou321 HonzaVýlez z Max PainVýlez z Max PainVýlez z Max PainVýlez z Max PainVláďa v cestě 22Raduška nad lávkouKluky to baví u ohněHolky to baví u jídlaElinku to baví u mámyLukášek se má nejlípMonika s Radkou na štanduBechyňský varan

    

 

Kontaktní údaje

Mgr. Jiří Rybák - 321outdoor

Laudova 1227/9

390 01 Tábor

mobil: +420 603 288 230

email: 321outdoor@seznam.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz